Sponzor WebHostingu:
Provozovatel WebHostingu!

Unlimited FriendShip
 
      Menu
  

      Ligy
  AMD liga - Progamers
e-sports.sk
eG-sports.eu
ESL liga
HUML liga
United-Games liga
 

      Sponzoři
 
Banan webhosting

TD Mobil - specialista na mobilní příslušenství

HTP klub
 

      Poslední zápasy
 
-InTerActiVe- 16:1
PG team 16:1
FREE SECTION 16:11
LUCKY STRIKE 4:16
BLAcKFoX 8:16
 

      Odkazy
 
GamePark

SMS ZDARMA

Linux, nastavení serverů aj.

Výrobky Mrtvého moře

Provozovatel internetu Netbox

Nejlepší Multi-klan v ČR

CoD - Oficiální stránka

Liquere!

 

Other: Vypalujeme disky s bezplatným Nerem
Posted on Friday, 28. May 2010 @ 17:17:30 CEST podle Billlly
 Ostatní článkyVypalovací program optických disků Nero je tradiční a dobře známý. Dosud však byl dostupný pouze jako placený nebo v časově limitované trial verzi. Nějakou dobu však už je uvedena free verze tohoto programu. Vyzkoušeli jsme verzi pod označením Nero 9 Lite version version 9.4.12.708. Podívejme se blíže, co nabízí.
Čtěte VÍCE!

Stažení a instalace programu

Výše uvedenou verzi vypalovacího programu můžete stáhnout na příklad ze serveru Slunečnice.cz, kde je umístěn mezi nástroji pro vytváření a kopírování CD. Je určen pro použití pod operačními systémy Windows verzí XP, 2003, Vista i Windows 7. Velikost ke stažení je zhruba 38 MB, takže celý proces proběhne standardním způsobem a poměrně rychle.
Také instalace probíhá poměrně svižně s využitím instalačního průvodce. Hned v prvním okně zjistíte, že si můžete zvolit jazyk, ovšem čeština se nenabízí, takže většinou asi zvolíte angličtinu. Průvodce vás vede krok za krokem dál až k úspěšnému ukončení instalačního procesu.

Vlastnosti programu

Po úspěšné instalaci můžete program spustit. Výchozí okno aplikace je jednoduché. Nabízí celkem pět karet.
Když ale přejdete z úvodní karty Start page na kteroukoliv jinou a pokusíte se spustit některou ze zde obsažených nabídek, zjistíte, že jediné, co zde můžete udělat, je pomocí tlačítka Buy now koupit plnou verzi Nera. K použití jsou tedy pouze příkazy na kartě Start page.

Po levé straně jsou umístěny ikony s příkazy Data Burning, Audio Ripping, Copy Disc a Autobackup. Po pravé straně je podokno Launch Applications, kam můžete pomocí tlačítka Add/Remove přidat nástroje jako Erase Disc, Analyze Disc či Nero ControlCenter, případně je zase odebrat.

V dolním, žlutém panelu okna aplikace jsou tlačítka, která vám umožňují přístup k informacím souvisejícím s produkty Nero.

Také možnosti využití nabídky úvodního okna jsou omezené – jak snadno zjistíte, také volby Audio Ripping a Autobackup jsou pouze cestou k nabídce nákupu plné verze.

Zbývají tedy možnosti DataBurning a Copy Disc. První z nich poslouží k vypalování datových optických nosičů.

Data Burnig je příkaz, sloužící k vypálení datových souborů (nelze vytvářet audio a video disky) na připravený disk. Po klepnutí na něj se ve střední části okna aplikace zobrazí políčka pro zadání názvu nového disku a pro vyhledání souborů, které se mají na disk vypálit. Po vyhledání je lze tlačítkem Add přidávat do seznamu, přičemž na měřítku v dolní části seznamu souborů se zobrazuje zaplnění kapacity disku. Když jsou soubory pro vypálení zadány, klepněte na tlačítko Burn a dojde k jejich vypálení na disk.

Copy Disc je příkaz, sloužící ke kopírování optických disků. Disk, vložený do příslušné mechaniky, bude zkopírován na pevný disk tak, aby mohl být poté vypálen na nový prázdný optický disk. Po klepnutí na uvedený příkaz se ve střední části okna aplikace zobrazí políčko s názvem optické mechaniky a druhé s adresou, kam bude na pevném disku vložena kopie (lze nastavit i ručně po klepnutí na Browse). Pokud jsou obě pole vyplněná, zbývá klepnout na tlačítko Copy a disk bude zkopírován.

Použijeme-li výše zmíněný příkaz Erase disc, můžeme smazat obsah vloženého přepisovateného disku. Příkaz Analyze disc pak zobrazí informace o souborech na vloženém disku.

Závěrem

Jak je v výše uvedeného zřejmé, program Nero 9 Lite version je nositelem zvučného jména, jeho funkčnost je však vzhledem k bezplatné distribuce velmi omezená. Přesto však může posloužit při prostém vypalování dat na disky či k jejich kopírování. Je ale nutno přiznat, že existují bezplatně šířené programy podobného zaměření, ale s mnohem bohatší funkcionalitou a ovládáním v češtině, jako například program Ashampoo Burnig Studio 6 FREE.

Zdroj informací je ZDE
 
      Příbuzné odkazy
  · Více o Ostatní články
· Novinky od Billlly


Nejčtenější článka o Ostatní články:
Jak na to ? !!!!

 

      Menu hlasování
 
Skóre: 1.28
Hlasů: 14


Zde hlasujte pro článek a chvíli počkejte na vyhodnocení:

Excelentní
Velmi dobré
Dobré
Ucházející
Špatné

 

      Možnosti
 
 Vytisknout stránku Vytisknout stránku

 Poslat tento článek známým Poslat tento článek známým

 

Associated Topics

Ostatní články

Omlouvám se, ale komentáře pro tento příspěvek nejsou povoleny.


O Tyto stránky se stará Billlly_Samotář.
Jakékoli dotazy či připomínky mi pište na mail, jako osobní zprávu nebo do Knihy návštěv zde na stránkách.

optimalizace PageRank.cz
(c) 2006 www.unfriends.net