Škola v Anglii kontroluje žáky biometrií!
Datum: Wednesday, 11. March 2009 @ 17:11:49 CET
Téma: Ostatní články


Zdá se, že třídním knihám odzvonilo. Jedna britská škola totiž již začlaa testovat biometrický systém, kdy kontroluje přítomnost žáků prostřednictvím skenování jejich obličejů. Není to už příliš?

Nový systém prezence ve školách se jmenuje Face Register a momentálně ho testuje jedna střední škola ve Velké Británii. Jde o systém postavený na sběru biometrických dat. Ty jsou uloženy v centrálním počítači a je možné je prověřit v rámci půldruhé sekundy. Stačí, aby školák minul scanner a ten už si ho v databázi najde a odškrtne. Obličeje jsou scanovány infračerveným světlem. K tomu musí žáci navíc zadat čtyřmístný kód, jenž slouží k přihlášení a odhlášení ze systému.

Vedoucí školy ve městě Ely Richard Barker prozradil listu Cambridge News, že jsou školáci z této technologické vychytávky naprosto nadšeni. Také učitelům se díky Face Registeru ulevilo a mají tak více času na samotnou výuku. Šéf společnosti Aurora - Hugh Carr-Archer, která za systémem stojí, tvrdí, že jsou tu další výhody. Například v případě požáru mohou záchranné síly pomocí databáze snadněji zjistit pohřešované osoby. Je tu však otázka, zda je vhodné zavádět tyto prostředky a zda nebudou později zneužity dalšími stranamy.

Zdroj tohoto článku ZDE a orifiální stránky jsou Cambridge News.

Tento článek najdete na Unlimited Friendship Multi-Klan CS 1.5, CS 1.6, CS:S, CoD, CoDuo, CoD2, DoD:S, HD2, Q3
http://www.unfriends.net

Adresa tohoto článku je:
http://www.unfriends.net/modules.php?name=News&file=article&sid=248