Jak vytvořit bootování Windows Vista či Windows 7 (zřejmě i XP) z USB klíčenky?
Datum: Thursday, 16. April 2009 @ 14:06:58 CEST
Téma: Ostatní články


Následující postup popisuje přípravu bootovatelné USB klíčenky, která umožňuje instalaci Windows Vista (Windows 7) bez nutnosti použití instalačního DVD. Instalace pomocí USB klíčenky je (pokud počítač podporuje boot z USB klíčenky za použití USB 2.0) nesrovnatelně rychlejší než instalace z DVD.
Budete potřebovat USB klíčenku o kapacitě minimálně 4 GB (čím vyšší přenosovou rychlostí klíčenka disponuje, tím lépe) a dále instalační DVD Windows Vista, případně Windows 7.

Postup přípravy USB klíčenky je následující:
# Připojte USB klíčenku do počítače s nainstalovaným operačním systémem Windows Vista (případně Windows 7).
# Klikněte na tlačítko Start a do pole vyhledávání napište „cmd“.
# Klikněte pravým tlačítkem na program „cmd“ a zvolte možnost „Spustit jako správce“. Otevře se příkazový řáde systému Windows s oprávněním správce.
# V příkazové řádce napište „diskpart“ a potvrďte pomocí klávesy Enter. V příkazové řádce se dostanete do konzole programu Diskpart.
# Pomocí příkazu „list disk“ vypište seznam všech disků aktuálně dostupných na daném počítači. Vyhledejte požadovanou USB klíčenku a u ní přiřazené číslo disku.
# Pomocí příkazu „select disk X“ (kde X je číslo disku zjištěné v předchozím bodě) vyberte USB klíčenku.
# Nyní klíčenku upravte pomocí následujících příkazů (každý příkaz potvrďte klávesou Enter):

* Clean
* Create partition primary
* Select partition 1
* Format fs=ntfs quick
* Active

# Pomocí dvojího zadání příkazu „exit“ ukončete Diskpart a následně zavřete příkazový řádek
# Pomocí Windows Exploreru či jiného správce souborů zkopírujte kompletní obsah instalačního DVD Windows Vista (Windows 7) na USB klíčenku.
# Pokud nyní vyberete USB klíčenku jako zaváděcí médium u nenainstalovaného počítače, spustí se standardní instalace Windows Vista (Windows 7).
Zdroj tohoto článku i s příspěvky je ZDE.Tento článek najdete na Unlimited Friendship Multi-Klan CS 1.5, CS 1.6, CS:S, CoD, CoDuo, CoD2, DoD:S, HD2, Q3
http://www.unfriends.net

Adresa tohoto článku je:
http://www.unfriends.net/modules.php?name=News&file=article&sid=252